Faaliyet Alanları

Markalar

2005 yılında kurulan Metal Oto İstanbul merkezli olup, Türkiye genelinde yaklaşık 8.500 araç filosu ve 500 personeli ile 17 ilde faaliyet göstermektedir. 2018 yılında Metal Oto bünyesine katılan İngiltere menşeili Green Motion ile bireysel kullanıcılara ve kurumsal firmalara günlükten 6 aya kadar olan vadelerde kısa dönem araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra, operasyonel kiralama firmalarına; trafik tescil işlemleri, ikame araç tedariği, hasar-onarım, otopark ve çekici hizmetleri sunan Metal Oto, Metal2 markası altında 2012 yılından bu yana 2. el araç satış faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi bünyesindeki araçları online ihale ve perakende satış yöntemleri ile tüketiciye sunan Metal2, her geçen gün artan satış adetleri ile sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini almıştır. Bütünsel hizmet anlayışıyla müşterinin ihtiyaç duyduğu her alanda tam ve kesintisiz hizmet sunan Metal Oto, gerçekleştirdiği atılımlarla birlikte yakaladığı büyüme ivmesini her yıl arttırmayı ve üstün hizmet kalitesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2005 yılından bu yana 17 il, 500 personel ve yaklaşık 8.500 araç filosuyla otomotiv sektöründe çok çeşitli hizmetlerle faaliyet gösteren Metal Oto, 2011’den itibaren ikinci el satış faaliyetlerini Metal2 markası altında sürdürmektedir. Metal2, Metal Oto güvencesinden güç alarak, üretici garantili ve düşük kilometreli araç portföyüyle ikinci elin en yenilerini alıcılarıyla buluşturmaktadır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Metal Moto 2022 yılında kurularak faaliyetlerine dünyanın öncü motosiklet markalarının yetkili satıcılık ve bayiliğini üstlenerek başlamıştır. Peugeot ve çatısı altında bulunan;İtalya’nın ikonlaşmış, köklü scooter markası Lambretta’dan, zamansız tasarımıyla, şehrin en havalı temsilcisi haline gelen Brixton’a uzanan ayrıca Horwin, Govecs, Malaguti, UM gibi markaları bünyesine katan Metal Moto Ataşehir şubesindeki showroomunda müşterilerini her kişiye ve tarza sahip motosikletleri ile buluşturarak hizmet vermeye devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2010 yılında kurulan M Oto Kiralama, günümüzde 4 hizmet noktası ile bireysel ve kurumsal kiralamalarda, yüksek müşteri memnuniyetinden taviz vermeden, otomotiv sektörünün güvenilir markası olarak büyümeye devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Son teknolojilere dayalı süreç yönetimi ile 19 adet farklı taşıma kapasitesine sahip çekici ve tecrübeli çekici operatör ekibi bulunan M Oto Lojistik, Nakliyat Sigortası ile taşınma sırasında da sıfır risk barındırarak hizmetine devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2020 yılında Tarifeli Yolcu Hava Taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2017 yılında trafik müşavirliği hizmetleri amacı ile resmi açılışını yapan Metal Auto Trafik Müşavirliği, Metal Oto Tic. A.Ş. grup şirketlerinin yanı sıra kurumsal firmalara hizmet sağlamaktadır. Bugün 23 personel, 7 araç ve 4 motokurye ile hizmetlerini sürdüren Metal Auto Trafik Müşavirliği sıfır araç alımlarının tescilleri, ilgili evrakların ve ekipmanların teslimi, araçların noterden satış işlemlerinin yapılması, araç ruhsat ve plakalarının çıkarılması, muayene ve bağlanan araçların çözümü gibi faaliyetlere ve taleplere göre değişkenlik göstererek hizmet ağını çeşitlendirmekte ve genişletmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Otomotiv sektöründeki tecrübesi ve güçlü duruşuyla tüm paydaşlarının güvenini kazanmış olan Metal Oto, 2019 yılından bu yana OtoTaksit markası ile araç alımı yapmak isteyen müşterilerine kendi çatısı altında finansman olanağı sunarak, vadeli satışlarla ödeme kolaylığı ve esneklik sağlamaktadır. Hızlı onay, esnek ve uygun vade seçenekleri, sınırsız alım gücü, etkilenmeyen banka kredi limiti, erken ödeme avantajı, güvenilir araç portföyü ve uygun sigorta paketleri gibi birçok avantaj sunan OtoTaksit, bütünsel hizmet anlayışıyla müşterilerine hız ve kolaylık sağlar.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2014 yılında kurulan Easy Servis her markadan binek ve ticari araçların servis hizmetlerini sağlamaktadır. 8.500 araçlık filoya sahip Metal Oto bünyesinde yer alan servisimiz; mekanik, boya, hasar-onarım, yedek parça, araç estetik hizmeti, lastik ve yıkama bölümlerinden oluşan tam donanımlı bir hizmet sunar. Alanında en kaliteli teknik ekipmanların kullanıldığı Easy Servis aylık 500 ile 750 araç giriş çıkışını yakalamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda da son teknojiyle donatılmış 8.000 m2’lik servis alanı, uzman kadrosu ve profesyonel yönetimi ile üstün hizmet kalitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2007 yılında İngiltere’de kurulan Green Motion düşük CO2'li araç kiralama hizmetlerinde aldığı birçok ödül ile dünya lideri olarak kabul edilmektedir. 60 ülke ve 600 noktada araç kiralama faaliyetlerini sürdüren Green Motion, 2018 Ağustos ayında başladığı Türkiye operasyonlarını Metal Oto Tic. A.Ş. çatısı altında yürütmektedir. Green Motion Hem kurumsal hem de perakende müşterilerine, düşük emisyonlu araçlar için kiralama fırsatları sunarken, sürücülerin daha çevreci ve daha ekonomik bir yakıt tüketimi ile karbon ayak izlerini azaltılmasına olanak sağlamaktadır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2003 yılında internet servis sağlayıcılığı ile sektöre atılan Metal Teknoloji, 19 yıllık tecrübesi ile müşterilerinin veri merkezi ihtiyaçları haricinde; kurumsal CRM yazılım, web projeleri, mobil uygulama, IT danışmanlığı, donanım desteği ve güvenlik çözümleriyle neredeyse tüm teknoloji gereksinimlerini tek elden karşılamaktadır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

15 yılı aşan tecrübesiyle BiSigorta tüm branşlarda uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. BiSigorta sigorta şirketlerinin sunduğu sigorta tekliflerini, poliçe tutarlarını ve poliçe kapsamlarını çok kısa bir süre içerisinde size sunar. BiSigorta bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklifi arama işini sizin adınıza yaparak zamandan tasarruf etmenizi ve poliçenizi kolayca satın almanızı sağlar.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

İlk olarak kapılarını İstanbul Ataşehir şubesiyle açan “Fireroom” özlediğiniz sokak lezzetlerini sizinle bir araya getiriyor. Aynı istek ve heyecanla ikinci şubesini Maslak’ta, üçüncü şubesini ise Bebek’te açan Fireroom, Hazer Amani imzası taşıyan, yöresel ve dünyadan sokak lezzetlerinin yorumlanarak sunulduğu, modern/yeni nesil sokak lezzetleri büfesi olarak anılan “Fast Fine” konseptli bir restoran olarak karşımıza çıkıyor. Sizler için kullandığı etleri özenle seçen ve kendi üretimi olan ekmekleriyle tamamen doğal, leziz menüler sunan Fireroom, güler yüzlü ekibi ve kendinizi rahat hissedebileceğiniz atmosferiyle size gerçek sokak lezzetlerini sunuyor. El yapımı burger lezzetleriyle dolu Fireroom’da, “Bumblebee”, “Karışamazlar”, “Fat Boy” un yanı sıra özel hazırlanmış gravyer peynir dolgulu “Izgara Sosis”, “Kokoreç”, “Nachos”, “Humus” ve özel hazırlanmış ekmek arası lezzetleri menünün unutulmaz tatları arasında yerini alıyor.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Sizi şehrin kalabalığından uzaklaştıran “Steakroom İstanbul” etin en leziz hallerini sunan menüsü, güler yüzlü ekibi ve hem şık hem de rahat çizgilerin buluştuğu dekorasyonuyla uzun zamandır özlenen deneyimi yaşatıyor.Uzun süre vakit geçirmeniz için tasarlanan Steakroom İstanbul’da yazın yeşilliklerin arasında oturabileceğiniz bir yazlık bahçe, kışın ise sıcacık, uzun bir masada, kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir kış bahçesi sunuluyor. Bir et restoranından fazlasını yaşatan “Steakroom İstanbul” etkinliklerinizin de vazgeçilmez adresi.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Ünlü Şef Hazer Amani’nin anneannesinin ismini taşıyan “Zekiye Anneannemin Defterinden” 2019 yılında Ataşehir’de kapılarını açtı. Her gün değişen menüsüyle esnaf lokantası esintileri taşıyan ancak özenli servis ve sunumlarıyla öne çıkan restoran, metropol yaşamında özlenen ev yemeklerini lezzet severlerle buluşturmayı hedefliyor. Menüsünde Hazer Amani’nin çocukluk anılarından kalan unutamadığı lezzetlerin ve esnaf lokantalarına özgü yemeklerin yer aldığı “Zekiye Anneannemin Defterinden”in hikayesi aslında çok çok eskilere dayanıyor. Zekiye Hanım, Artvin’den Kayseri Develi’ye göç etmiş bir ailenin kızı ve Şef Hazer Amani’nin anneannesi. Hazer Şef ilk yemek yapmaya 10-12 yaşlarında anneannesiyle başladığını ve mutfakta hep onun tariflerini uygulayarak yıllar önce kaybettiği anneannesinin anısını yemeklerle yaşattığını dile getiriyor. Zekiye Hanım eli çok lezzetli ve marifetli bir kadınmış; dolayısıyla da özellikle Artvin ve Kayseri yemekleriyle eş dost arasında ün yapmış biri. Hazer Amani yeni açtığı restoranında anneannesinin adını, anısını ve tariflerini yaşatırken, zeytinyağından tereyağına, salçasından kofiklere kadar her şeyi yerinden, yöresinden özenle seçip titizlikle lezzet severlerle buluşturuyor. Mercimek, ezogelin, tarhana, işkembe ve paça çorbalarının, et suyuyla pişirilmiş tereyağlı kuru fasulyenin, zeytinyağlıların ve geleneksel Türk tatlılarının her gün yer aldığı restoranın menüsünde, Hazer Şef, İranlı olan baba tarafının da yemeklerini ihmal etmiyor. İran tencere yemekleri; İran Pilavı, bazen de Azerbaycan’ın Şah Pilavı “Zekiye Anneannemin Defterinden” menüsüne renk ve lezzet katan seçenekler arasında yer alıyor.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Pâtisserie Idylle 2017 yılında başlayan lezzet yolculuğuna, ilk günkü heyecanın yanı sıra lezzete ve hep daha iyisine olan tutkusu ile devam etmektedir. O günden bugüne genişleyen ürün yelpazesi ve kaliteden ödün vermeden sürdürülebilir kılmayı hedeflediği hizmet politikasıyla tüketicilere ulaşmanın gururu ve mutluluğu içerisindedir. Üretim ve satış politikasının temelini, her gün şeflerin özenle hazırladığı ürünlerini, en taze ve kusursuz haliyle tüketicilerle buluşturarak oluşturmaktadır. Aynı zamanda bu misyonu sürdürülebilir kılmak ve lezzeti en özenli haliyle bütünleştirmek ise ana vizyonudur. İstanbul Ataşehir hizmet veren “Patisserie Idylle” günün her öğününde ve her damak zevkine hitap eden lezzetli tatları, zarif sunumları, çay saatine getireceği yeni keyifleri ile sizleri lezzet dolu bir deneyime davet ediyor.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Idyl Gelato, %100 doğal malzemelerin İtalyan stili ve Türk damak lezzetiyle harmanlandığı artizan dondurma ve sorbe markası. Peki nedir bu markanın sırrı? Her zaman en kaliteli, en doğal ve katkısız malzemeleri farklı lezzet ve yenilikçi tariflerle birleştirip, Idyl’e özgü gizli reçetelerle alışılmışın dışına çıkmak. İşte Idyl Gelato’nun Sıradışı Yöntemleri: UHT süt ya da süt tozu yerine, Günlük Süt ve Gerçek Süt Kreması; Renklendirici ya da aroma yerine, %100 Doğal Meyve ve Çerezler; Koruyucu ve bitkisel yağ yerine, %100 Doğal ve Katkısız Lezzet

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE