Sektörler

Otomotiv

2005 yılında kurulan Metal Oto İstanbul merkezli olup, Türkiye genelinde yaklaşık 8.500 araç filosu ve 500 personeli ile 17 ilde faaliyet göstermektedir. 2018 yılında Metal Oto bünyesine katılan İngiltere menşeili Green Motion ile bireysel kullanıcılara ve kurumsal firmalara günlükten 6 aya kadar olan vadelerde kısa dönem araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra, operasyonel kiralama firmalarına; trafik tescil işlemleri, ikame araç tedariği, hasar-onarım, otopark ve çekici hizmetleri sunan Metal Oto, Metal2 markası altında 2012 yılından bu yana 2. el araç satış faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi bünyesindeki araçları online ihale ve perakende satış yöntemleri ile tüketiciye sunan Metal2, her geçen gün artan satış adetleri ile sektörün önde gelen firmaları arasındaki yerini almıştır. Bütünsel hizmet anlayışıyla müşterinin ihtiyaç duyduğu her alanda tam ve kesintisiz hizmet sunan Metal Oto, gerçekleştirdiği atılımlarla birlikte yakaladığı büyüme ivmesini her yıl arttırmayı ve üstün hizmet kalitesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2005 yılından bu yana 17 il, 500 personel ve yaklaşık 8.500 araç filosuyla otomotiv sektöründe çok çeşitli hizmetlerle faaliyet gösteren Metal Oto, 2011’den itibaren ikinci el satış faaliyetlerini Metal2 markası altında sürdürmektedir. Metal2, Metal Oto güvencesinden güç alarak, üretici garantili ve düşük kilometreli araç portföyüyle ikinci elin en yenilerini alıcılarıyla buluşturmaktadır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Metal Moto 2022 yılında kurularak faaliyetlerine dünyanın öncü motosiklet markalarının yetkili satıcılık ve bayiliğini üstlenerek başlamıştır. Peugeot ve çatısı altında bulunan;İtalya’nın ikonlaşmış, köklü scooter markası Lambretta’dan, zamansız tasarımıyla, şehrin en havalı temsilcisi haline gelen Brixton’a uzanan ayrıca Horwin, Govecs, Malaguti, UM gibi markaları bünyesine katan Metal Moto Ataşehir şubesindeki showroomunda müşterilerini her kişiye ve tarza sahip motosikletleri ile buluşturarak hizmet vermeye devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2010 yılında kurulan M Oto Kiralama, günümüzde 4 hizmet noktası ile bireysel ve kurumsal kiralamalarda, yüksek müşteri memnuniyetinden taviz vermeden, otomotiv sektörünün güvenilir markası olarak büyümeye devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2017 yılında trafik müşavirliği hizmetleri amacı ile resmi açılışını yapan Metal Auto Trafik Müşavirliği, Metal Oto Tic. A.Ş. grup şirketlerinin yanı sıra kurumsal firmalara hizmet sağlamaktadır. Bugün 23 personel, 7 araç ve 4 motokurye ile hizmetlerini sürdüren Metal Auto Trafik Müşavirliği sıfır araç alımlarının tescilleri, ilgili evrakların ve ekipmanların teslimi, araçların noterden satış işlemlerinin yapılması, araç ruhsat ve plakalarının çıkarılması, muayene ve bağlanan araçların çözümü gibi faaliyetlere ve taleplere göre değişkenlik göstererek hizmet ağını çeşitlendirmekte ve genişletmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2014 yılında kurulan Easy Servis her markadan binek ve ticari araçların servis hizmetlerini sağlamaktadır. 8.500 araçlık filoya sahip Metal Oto bünyesinde yer alan servisimiz; mekanik, boya, hasar-onarım, yedek parça, araç estetik hizmeti, lastik ve yıkama bölümlerinden oluşan tam donanımlı bir hizmet sunar.Alanında en kaliteli teknik ekipmanların kullanıldığı Easy Servis aylık 500 ile 750 araç giriş çıkışını yakalamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda da son teknojiyle donatılmış 8.000 m2’lik servis alanı, uzman kadrosu ve profesyonel yönetimi ile üstün hizmet kalitesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

2007 yılında İngiltere’de kurulan Green Motion düşük CO2'li araç kiralama hizmetlerinde aldığı birçok ödül ile dünya lideri olarak kabul edilmektedir. 60 ülke ve 600 noktada araç kiralama faaliyetlerini sürdüren Green Motion, 2018 Ağustos ayında başladığı Türkiye operasyonlarını Metal Oto Tic. A.Ş. çatısı altında yürütmektedir. Green Motion Hem kurumsal hem de perakende müşterilerine, düşük emisyonlu araçlar için kiralama fırsatları sunarken, sürücülerin daha çevreci ve daha ekonomik bir yakıt tüketimi ile karbon ayak izlerini azaltılmasına olanak sağlamaktadır.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Otomotiv sektöründeki tecrübesi ve güçlü duruşuyla tüm paydaşlarının güvenini kazanmış olan Metal Oto, 2019 yılından bu yana OtoTaksit markası ile araç alımı yapmak isteyen müşterilerine kendi çatısı altında finansman olanağı sunarak, vadeli satışlarla ödeme kolaylığı ve esneklik sağlamaktadır.Hızlı onay, esnek ve uygun vade seçenekleri, sınırsız alım gücü, etkilenmeyen banka kredi limiti, erken ödeme avantajı, güvenilir araç portföyü ve uygun sigorta paketleri gibi birçok avantaj sunan OtoTaksit, bütünsel hizmet anlayışıyla müşterilerine hız ve kolaylık sağlar.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE

Son teknolojilere dayalı süreç yönetimi ile 19 adet farklı taşıma kapasitesine sahip çekici ve tecrübeli çekici operatör ekibi bulunan M Oto Lojistik, Nakliyat Sigortası ile taşınma sırasında da sıfır risk barındırarak hizmetine devam etmektedir.

DEVAMINI GÖR DEVAMINI GİZLE